2009-12-09

Sienos katedra - Il Duomo

Trys dienos viduramžių -> Tęsinys


Miesto lobis arba vieta, kurioje neskaičiuojamas laikas


Pasišildžiusi ant piazza del Campo grindinio ir čia pat sukirtusi gabalą margaritos traukiu toliau. Vėl lendu į klaidžią ir vėsią gatvių raizgalynę žemėlapyje bandydama atrasti kelią vedantį link katedros. Laimei, sieniečiai pasirūpino turistų patogumu kritiniuose taškuose prikaldami nuorodas. Džiaugiuosi, jog atsidūriau šiame mieste ne sezono metu, nes grūstis su minia siaurose gatvėse, viena akim bandyti suvokti kur esi, o kita stebėti praeivių kulnus menkas malonumas. O gi dar norisi akis paganyti į mažų krautuvėlių vitrinas, pačiupinėti suvenyrus, paspoksoti į paprastų žmonių langus! Apskritai, blogiausia ką galite sugalvoti, tai lankyti Italijos miestus vasarą, na, nebent jums labai patinka jaustis virtu kumpiu tirštoje minios sriuboje.
Štai ir priėjau!
Il Duomo - brangiausia ir prabangiausia Sienos vieta, kalnas ant kurio bažnyčia ištįsus amžius lašino savo auksą. Suprantantys meno kalbą šioje akmeninėje enciklopedijoje gali perskaityti kone visą miesto istoriją, sekti laikmečiais kitusį žmonių mąstymą.
Katedra, iškilusi antikinės šventyklos, skirtos deivei Minervai vietoje buvo statoma 400 metų. Būdama pirmos svarbos objektu mieste susiurbė į save geriausia ką vietos ir apylinkių meistrai galėjo pasiūlyti. Tad nenuostabu, jog įžengusi į katedrą paskendau joje visoms penkioms valandoms. Penkioms, nes negalėjau atsispirti jos lobių žavesiui, nes negalėjau likti abejinga Donatello, Jacopo della Quercia, Michelangelo, Nicola ir Giovanni Pisano, Pinturicchio talentui. Rašyk nerašęs apie tokius dalykus, kurių jėgą ir magiją gali suvokti tik atsidūręs akis į akį su jais. Manau, geriausia bus jei parodysiu jums keletą nuotraukų (katedroje nedraudžiama fotografuoti. ), o jau visą kitą atrasite patys vieną dieną įkėlę ten koją.

P.S. Spustelkite ant nuotraukos jei norite didesnio vaizdo:)Šimtamečiai akmenys ir laikina dienos šviesaKatedros erdvės


Grindinio mozaikaDonatello Šv. Jonas Krikštytojas ir Nicola Pisano sakykla


KupolasPiccolomini bibliotekos žavesys
KrikštyklaKrikštyklos detalės: Lorenzo Ghiberti ir Donatello darbai
Veidrodis tam, kad nereikėtų narintis kaklo spoksant į freskas
Besiruošiantiems aplankyti katedrą

  • Naudinga įsigyti OPA SI pass (parduodamas tiek katedros kasoje, tiek bet kuriame Tabacchi , taip vadinama spauda prekiaujanti vieta). Suploję 10 eurų galėsite aplankyti Il Duomo (katedrą), Museo dell'Opera (katedros meno muziejų. Iš čia galėsite pasigrožėti miesto panorama), Battistero (katedros baptisterijų- krikštyklą), Cripta (katedros kriptą), Oratorio di S. Bernardino.
  • Tiems kas domisi katedros istorija ir nori daugiau sužinoti apie jos lobius pradžiai užteks ir wikipedijos: anglų kalba; italų kalba.


Tęsinys -> Viduramžiškos aistros-Sienos gyvenimo varomoji jėga

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą