2010-06-29

Karšta? Keliaukit į aukštumas

Vasarą Italijos miestai tampa panašūs į visą parą dūzgiančius avilius. Saulės įkaitintos akmeninės sienos ir grindiniai, dulkes keliančių vespų ir kitų ratuočių zvimbimas, tirštai zujantys turistai - oras nuo šio judėjimo, atrodo, įkaista dar labiau. Vietiniai karščiausiomis valandomis aklinai užsklendę savo serandas tūno prieblandoje skendinčiuose namuose ir po sočių pietų gurkšnoja espresso arba snaudžia. Jei atvykote čia susipažinti su miestų lobiais, ką gi, teks pakentėti, apsiginkluoti vandens buteliukais ir vėduoklėmis, sunkiomis kaip kaladės kojomis kopti senamiesčių grindiniais ir ieškoti vėsaus prieglobsčio bažnyčiose. Laimingesni bus tie, kurie pažintį su didžiųjų miestų stebuklais atidės kitiems metų laikams, o vasaros karštį išnaudos keliaujant ten, kur jis virsta malonia vėsa - į aukštumas.Kalnai - tai ne tik uolėtos viršūnės. Jų slėniuose ir ant kalvų išsibarstę nedidukai miesteliai saugantys seniausias krašto tradicijas, o iš atvirų tarsi knygos žmonių veidų gali išskaityti daug daugiau nei sugebės papasakoti koks gidas.
Siūlau leistis į keliones ten, kur galima prisiliesti prie milijonus metų skaičiuojančių akmenų, įkvėpti tyro oro, išvysti tokių retenybių, kokių net nemanėt esant ir žinoma, geriau pažinti save ir savo kelionės draugus. Kalnai atveria akis.

Kadangi laikausi principo pasakoti apie tas vietas, kuriose teko būti, pateiksiu jums jau savo išbandytus maršrutus. Jie nesudėtingi, skirti mėgstantiems kalnų turizmą, tačiau reikalauja kalnuose visada būtino atsargumo ir atidumo. Aukštumos ne lepūnėliams ir ne greito rezultato siekiantiems žmonėms. Jums teks apsiginkluoti kantrybe ir ištverme. Blogiausia, ko galite paklausti kopdami aukštyn - ''kiek dar liko?''. Juk kalnuose svarbiausia ne viršūnės, o tai, kas vyksta pakeliui į jas - kiekvienas žingsnis, kiekviena emocija.

Maršrutai:

Kelionė pas ''velniukus'' - Lago di Pilato (Centriniai Apeninai, regionas Marche)

informacija ruošiama
2 komentarai:

  1. laba diena, kolege Italijoj. netyčia atradau, tai dabar skaitysiu. labai įdomu kitų lietuvaičių įspūdžiai iš šitos šalies. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. O!Laba laba! Smagu susipažinti :) Savo ruožtu aš taip pat užeisiu pasmalsauti į Udinės giesmes, išties įdomu kaip gi kitos akys mato tą patį kraštą :))

    AtsakytiPanaikinti